علم اطلاعات و دانش شناسی(کتابداری و اطلاع رسانی)

با سلام.اینجانب مجتبی مخبری دانشجوی کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران، ورودی 1389 هستم و در راستای اطلاع رسانی به جامعه کتایداری و اخبار و فعالیت های مربوط به این حوزه تمام تلاش خود را انجام میدهم تا جامعه کتابداری و فعالیت های گسترده آن را به همگان بشناسانم. دوستان هم درباره وبلاگ و مطالبش اگر نظر بدهند بسیار ممنون میشوم. با تشکر

یک راه بسیار ساده برای کوچک کردن فایلها در ویندوز ۷
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٧  کلمات کلیدی: ویندوز ۷ ، کوچک کردن فایلها در ویندوز ۷

اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید ، با ایجاد یک فایل فشرده شده و انتقال فایلهای دیگر به این فایل به راحتی می توانید سایز اصلی فایلها را کاهش دهید تا جای کمتری اشغال کنند. فایلهایی که با روشهای دیگر فشرده می شوند ممکن است روی عملکرد کامپیوتر شما تاثیر بگذارند اما فایلهایی که با این روش ساده فشرده می شوند روی عملکرد کامپیوتر شما به هیچ وجه تاثیر منفی نمی گذارند .

دستورالعمل:

روی یک فضای خالی از صفحه desktop خود در ویندوز ۷ ، کلیک سمت راست کنید . گزینه New," "Compressed (Zipped) Folder," را انتخاب کنید و دکمه Enter. را فشار دهید.

برای تغییر نام این فولدر(پوشه) جدید ایجاد شده ، روی آن کلیک سمت راست کنید و گزینه Rename"" را انتخاب کنید سپس نام دلخواه خود را تایپ کنید.

حالا فایلهایی که می خواهید حجم آنها کاهش یابد را به این فولدر منتقل کنید . برای اینکار می توانید از روش ساده ، کشیدن و رها کردن (Drag and drop) استفاده کنید. تا زمانی که این فایلها در این فولدر(پوشه ) باشند حجم آنها کمتر از حجم اصلی شان خواهد بود.

با تشکر

مطلب از:سرکار خانم نرگس افخمی، دانشجوی کارشناسی علم اطلاعات و دانش شناسی

««دانشگاه فردوسی مشهد»»