علم اطلاعات و دانش شناسی(کتابداری و اطلاع رسانی)

با سلام.اینجانب مجتبی مخبری دانشجوی کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران، ورودی 1389 هستم و در راستای اطلاع رسانی به جامعه کتایداری و اخبار و فعالیت های مربوط به این حوزه تمام تلاش خود را انجام میدهم تا جامعه کتابداری و فعالیت های گسترده آن را به همگان بشناسانم. دوستان هم درباره وبلاگ و مطالبش اگر نظر بدهند بسیار ممنون میشوم. با تشکر

معرفی کتاب
ساعت ٩:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٥  کلمات کلیدی: ارزش ها و جذابیت های کتابداری ، رحمت الله فتاحی ، معرفی کتاب

ارزش ها و جذابیت های کتابداری

نویسنده: 

رحمت ا... فتاحی

ارزشها و جذابیتهای کتابداری و اطلاع رسانی: بازشناسی مبانی ارزشی کتاب، کتابخانه و کتابداری. رحمت ا... فتاحی. تهران: نشر کتابدار، انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، ۱۳۸۸. ۹۳ ص.

 کتاب حاضر درصدد پاسخ به دغدغه ها و پرسش هایی است که درباره ی جایگاه و جذابیت های حرفه ی کتابداری در جامعه مطرح است. این کتاب به کتابداران کمک می کند آگاهی و بینشی درست و واقع بینانه نسبت به حرفه و تخصص خود داشته باشند. افزون بر آن غیرکتابداران نیز می تواند با شناخت بیشتر از کتابخانه ها به عنوان یک نهاد فرهنگی و اطلاع رسان که بستر ساز دسترسی آنها به اطلاعات است حضوری فعال تر در کتابخانه ها و تعامل بیشتر با کتابداران داشته باشند. نویسنده موضوع های زیر را در ارتباط با کتاب، کتابداری و کتابخانه ها مورد توجه قرار داده است:
مفهوم، گستره و تحولات عصر جدید، بعد فلسفی، بعد تاریخی، بعد اجتماعی، بعد علمی و آموزشی، بعد تخصصی، بعد اقتصادی و اجتماعی، بعد اخلاقی و روانی و ارزش های هر یک از  انواع کتابخانه ها.

معرفی از معصومه خیری