علم اطلاعات و دانش شناسی(کتابداری و اطلاع رسانی)

با سلام.اینجانب مجتبی مخبری دانشجوی کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران، ورودی 1389 هستم و در راستای اطلاع رسانی به جامعه کتایداری و اخبار و فعالیت های مربوط به این حوزه تمام تلاش خود را انجام میدهم تا جامعه کتابداری و فعالیت های گسترده آن را به همگان بشناسانم. دوستان هم درباره وبلاگ و مطالبش اگر نظر بدهند بسیار ممنون میشوم. با تشکر

تلاش‌های استکبار جهانی جهت بی‌اعتنا جلوه دادن مردم ایران به امر کتاب و کتابخوانی
ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱۱/۳  کلمات کلیدی: فعالیت کتاب و کتابخوانی ، منصور واعظی ، دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی ، سرانه کتابخوانی در ایران

منصور واعظی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌‌های نماز جمعه تهران، به تلاش‌ استکبار جهانی برای دور ساختن مردم از امر کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گزارشی از فعالیت‌های نهاد کتابخانه‌ها، همچنین وضعیت رشد شاخص‌های کتاب و کتابخوانی در کشور ارائه داد.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در مراسم سیاسی مذهبی نماز جمعه این هفته تهران (29 دی) سخنان خود را با تسلیت به مناسبت سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، حضرت امام حسن عسگری(ع) آغاز کرد.

منصور واعظی در آغاز سخنان پیش از خطبه گفت: یکی از مسائل و موضوعاتی که مورد چالش استکبار جهانی و برخی رسانه‌های آنها در داخل و خارج از کشور قرار می‌گیرد، مساله سرانه‌ مطالعه در ایران است.

 وی با اشاره به تلاش‌های مذبوحانه استکبار جهانی برای بی‌اعتنایی مردم ایران به امر کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: استکبار جهانی از 40 سال پیش اتهام‌هایی را طرح می‌کند مبنی بر اینکه مردم ایران کتاب‌خوان و اهل مطالعه نیستند و سال‌ها این ادعا را مطرح کرده‌اند که میانگین سرانه مطالعه در ایران روزانه دو دقیقه برای هر شهروند ایرانی است؛ در حالی که این ادعا اصلا صحت ندارد. آنها همواره به دنبال این هستند که با طرح چنین مباحثی، به جامعه‌ی ایرانی توهین کرده و آن را تحقیر کنند.

 وی افزود: در عین‌ حال که جایگاه ایران در میان بسیاری از کشورهای منطقه و جهان در زمینه افزایش سرانه مطالعه بالاتر است، اما کشورهایی مانند روسیه، کشورهای اسکاندیناوی و اروپای غربی سرانه مطالعه‌شان از ایرانی‌ها بیشتر است و ما باید بیش از گذشته برای افزایش سرانه‌ مطالعه تلاش کنیم. البته ناگفته نماند مردم ایران در زمینه‌ نوع و کیفیت مطالعه موثرتر از شهروندان سرزمین‌های دیگر رفتار می‌کنند.

ادامه خبر را از اینجا مشاهد کنید.

با تشکر

سعیده سعادتیان